TERMIA electric boilers are designed for use in closed heating systems with forced circulation of the coolant.
Electric boiler Termia KOP 4,5 (b/n) E 230V M
3,570.00₴
Article number: 011230045
Out of stock
| Weight in the package | 10,5 kg |
|---|---|
| Weight (without packaging) | 9.5 |
| Package size (WxHxD) | 690х245х170 |
| Number of circuits | Single circuit (heating) |
| Thermal power | 4.5 kW |
| Number of heaters | 3 |
| Number of power levels | 3 (1,5/3/4,5) |
| Connection type | Single-phase |
| Installation method | Wall mounted |
| Color | White |
| Heat exchanger material | Zinc-coated steel |
| Management | Mechanical |
| Producing country | Ukraine |
| Country of registration of the brand | Ukraine |
| Warranty | 24 months |
| The degree of protection of the shell | IP22 |
| Supply voltage | 230 V (3х400 V) |
| Type of heating element | ТHE |
| Об’єм теплоносія | 2,2л. |
| Максимальна робоча температура теплоносія | 85° (±5) |
| Номінальний робочий тиск | 0,2МПа |
| Class of protection against damage el. current | I class |
| Термін служби | 10 років |


